...magyar sportoló cukorbetegekről írni! Te sportolsz? Ismersz olyat, aki sportol? Nem feltétlen versenysportra gondolok! Kíváncsi lennék, mit sportol és hogyan, vannak-e tippek, trükkök, hogyan tudja a vércukrát beállítani, stb. Írjatok nekünk! Addig is, amíg elárasztotok minket levelekkel, bemutatom Gary Forbes kosárlabdázót!
Gary profi NBA játékos, 201 cm magas, csupa izom és energia (és tetkó a jelek szerint). Nem mellesleg pedig 19 éves kora óta 1-es típusú cukorbeteg (1TD). Eleinte titkolta a diagnózist, mert nem akarta, hogy gyengének vagy betegnek gondolják - habár ő maga sosem érezte megoldhatatlan problémának a diabéteszt. Megtanulta elfogadni és kezelni a cukorbetegségét, amiben nagy segítségre volt a családtagok sosem-adom-fel hozzáállása. Profiként akart játszani és akar most is, céljai vannak és elképzelései, amiben a cukorbetegség nem akadályozhatja. Jelmondata: "Ha az úton nem ütközöl akadályba, talán az az út nem is vezet sehova" (Fran A. Clark).
Külső szemlélőként Gary Forbes egy az NBA játékosok közül, teli energiával. Amit viszont a világ nem lát: szénhidrátszámolás, inzulinadás az öltözőben, sűrű vércukormérések a pályára lépés előtt, a szünetekben és a meccs után. A kosár mellett a vércukor-menedzselésben is profivá lett, hiszen a meccsen színre kell lépnie és a maximumot kell nyújtania minden egyes másodpercben, nincs kihagyás vagy dekoncentráció ingadozó cukrok miatt. Nagyon kíváncsi lettem volna, hogyan tudja a meccsek hektikus terhelését megoldani (kispad, majd hirtelen nagyon intenzív játék), de sajnos erről nem sokat árult el. Mindig van kéznél gyors szénhidrát a kispadon és az edzőnél is, bár bevallása szerint nagyon ritkán van rá szüksége. Fő üzenete 1-es típusú cukorbetegeknek, hogy igenis mindent lehet, akár profin kosarazni is. Személyes példamutatása mellett pedig kosártábort szervez gyerekeknek és részt vesz kampányokban is, hogy minél szélesebb körben felhívja a figyelmet a 2-es típusú cukorbetegség megelőzési lehetőségeire.