A NEXON támogatja az Egy Csepp Figyelem Alapítvány Belevalók pedagógus továbbképző programját, hogy minél több óvoda és bölcsőde felkészülten fogadhassa a cukorbeteg kicsiket.
Antónia, Szegediné Török Tünde, a Kispesti Zöld Ágacska Óvoda óvodavezetője és Mata Gabriella, óvodapedagógus, valamint Tamás Veronika, cukorbeteg gyerkőc édesanyja mesélnek arról, milyenek a cukorbeteg hétköznapok egy közintézményben.
Magyarországon mintegy 5000, 18 év alatti cukorbeteg gyermek él, körülbelül 98 százalék egész életében inzulinadásra szorul. A napi többszöri mérés, inzulin beadás, szénhidrátszegény diéta betartása nehézséget okoz számukra. A betegségben nem érintett környezet számára nehéz megérteni a betegséggel járó tényeket, tennivalókat, és ezért sokszor nem veszik fel a cukorbeteg gyerekeket az óvodákba sem, mert félnek a diabétesszel élő gyerek kezelésétől, a nevelők nem ismerik a cukorbetegséget és nem vállalják a felelősséget.
Szénhidrátszámolás
A felsőoktatási rendszerben jelenleg nincs hivatalos program a pedagógusok felkészítésére, így az alapítvány úgy döntött, félnapos, a cukorbetegséggel kapcsolatos szakmai előadásokra és gyakorlati bemutatókra épülő továbbképzési programot indít el elsősorban bölcsődei gondozók és óvoda pedagógus számára. A továbbképzést követően tisztában lesznek azzal, hogy ha bekerül egy cukorbeteg gyermek a közösségbe, akkor mi a teendő, mire kell odafigyelni a cukorbeteg gyermekek esetében.
Inzulinadagoló eszközök bemutatása: pen és pumpa
Erős Antónia a budapesti képzés hétfői megnyitóján elmondta, hogy „Az alapítványhoz érkezett visszajelzések szerint Magyarországon több intézmény is akad, ahol eddig a cukorbeteg gyerekeket elutasították az óvodai beiratkozáskor, mert félnek a diabétesszel élő gyerek kezelésétől, a nevelők nem ismerik a cukorbetegséget és nem merik vállalni a felelősséget. Amikor tavaly ősszel úgy döntöttünk, hogy felvállaljuk a továbbképzési program indítását, akkor ezen szerettünk volna segíteni.”
A NEXON ebben a munkában állt az Alapítvány mellé, és anyagi támogatás mellett Váci úti irodaházát ajánlotta fel a 13.kerületi oktatóprogram megvalósításához.
Sass Katalin, a NEXON társtulajdonos ügyvezetője üdvözli a résztvevőket
„A NEXON alaptevékenysége az emberhez kötődik: humánadminisztrációs szoftvereket fejlesztünk és szolgáltatásokat végzünk, egymillió ember havi bérszámfejtéséhez van közünk. Emellett édesanyák, édesapák, nagyszülők vagyunk, így nem volt kérdés, hogy az Alapítvány céljai mellé kell állnunk.” – indokolta a támogatást Sass Katalin, a NEXON társtulajdonos ügyvezetője. - „Reméljük, az óvodapedagógus képzés elindítása jelentősen javítja majd a cukorbeteg gyerekek életminőségét".