
A gyermek diabétesz-gondozóból a felnőttbe történő átkerülésem finoman szólva sem egy kellemes élmény, azonban annál tanulságosabb. Szerencsésnek mondhatom magam, mert az átlagos 18 helyett én 21 éves koromig maradhattam a gyerekrendelőben az akkori diabetológusomnál, akivel kifejezetten jó volt a kapcsolatom, nem féltem tőle, nem volt elérhetetlen, és 6-7% körüli HgA1c-ket tudtam tartani a segítségével éveken keresztül – ráadásul pennel.
Tovább

Aktuális T1D útmutatónk olyan edzőknek szól, akiknek csoportjába cukorbeteg személy jár rendszeresen sportolni. Mi is az az 1-es típusú diabétesz? Hogyan kell kezelni? Milyen összefüggései vannak a testmozgással? Hogyan kell kezelni a magas és az alacsony vércukorszintet? Mi a teendőd vészhelyzet esetén? Mit tarts szem előtt? Összegyűjtöttük nektek a legfontosabbakat.
Tovább

Manapság az összehasonlítgatás mindennapos. Bármennyire erős és pozitív lehet a közösségi média, mégis összehasonlítási forrás is lehet. Hatására nem nehéz összehasonlítanod magad mások testével, elért sikereivel, utazásaival, kapcsolataival. Ez a cukorbetegség világában is előfordulhat: összehasonlítjuk az A1c-nket, a pumpánkat, az egyéb eszközeinket. Ami a testpozitivitás témakörét illeti, sokak számára egészen természetes, hogy saját testalkatukat összehasonlítják valaki máséval. Könnyű beleesni abba a hibába, amint lefelé görgetsz a social média felületeken, hogy meglátsz egy lapos hasat vagy egy izmos kart, és azt gondolod: nekem is ilyennek kellene lennem.
A lényeg: nem, nem kell. Ha össze akarod hasonlítani magad valakivel, minden szempontot össze kell vetned az illetővel kapcsolatban. Természetesen ezt nem igazán lehet megtenni, akkor miért csak egy aspektusra összpontosítasz?
Tovább