Cukkerberg

Óriásbébi diabos anyától

2013. július 31. - kiskatka

Jasleen, Németország eddigi legnagyobb újszülöttje Lipcsében született most hétfőn 6110 grammal és 57,5 centiméterrel. A kislány édesanya terhességi cukorbeteg volt - írja a HVG és mutat a hírhez elrettentő fotókat a "kicsiről". Terhességi diabosok, meg cukorbeteg kismamák, sok-sok félreértés és ijesztő félinformáció. Tegyünk kicsit rendet.

Clipboard01_16.jpgJasleen

Tovább

Indul a Fagyikommandó!

Nem tudtok vagy nem akartok cukros fagyikat enni, de szuper jól esne egy jó kis háromgombócos a nyári melegben? Na akkor indul a Fagyikommandó!

lody_2560x1600_004.jpg

Keressük azokat a helyeket, cukrászdákat, ahol finomított cukor nélkül készítik a fagyit! Lecsekkoljuk ezeket mi is, de az igazi az lenne, ha felszínre kerülne a "közösségi tudás"! Küldjétek el nekünk a találataitokat, osszátok meg a tapasztalatokat! Mi mindent kipróbálunk, minden infót kiteszünk és albumba rendezünk a Facebook oldalunkon!  

Jöhetnek a finom házi megoldások is, fotóval, recepttel együtt!

Küldjetek tehát fotót a helyről, ahol finomított cukortól mentes fagyit láttok! Írjátok le, hol van, és mi volt a benyomásotok ott (például ki van-e írva a szénhidrát-érték!) Kérdezzétek meg, mivel édesítenek! És küldjétek el a saját alkotásaitokat, recepttel, képpel együtt!

Email: kata.kiss@egycseppfigyelem.hu

Sorakozó! Keres, kérdez, nyal, (bólusozik), fotóz, megoszt! :)

Terápiás klónozásról

Nemrégiben felröppent a hír, hogy sikeresen klónoztak humán embriót. A hírt - jogosan - hatalmas etikai felhördülés követte, a nagy hangzavarban azonban elveszett az újdonság számunkra izgalmas és etikailag is elfogadható vonulata, mégpedig a terápiás klónozás lehetősége. Az eljárás, hogy bárkinek, bármikor szervezet-identikus sejteket lehessen gyártani. Például inzulintermelő béta sejteket.

Human-Cloning.jpg

Tovább

Diabos gyerektáborok

Lassan delelőre ér a nyár, de nincs minden veszve, még bőven van a fennmaradó nyári hetekre is gyermektábor cukorbeteg fiataloknak! Sokra még lehet jelentkezni!

Ha pedig már hazaértél valamelyik jól sikerült táborból, nagyon várjuk az élménybeszámolót!
Olyan jó ezeket olvasni!
kata.kiss@egycseppfigyelem.hu

summer vacation.jpgfotó

Tovább

Diabtáborra fel, irány a Tisza tó!

Dübörögnek a nyári táborok, országszerte nagyon sokan önmagukat nem kímélve szerveznek, ügyködnek, hogy biztonságos környezetben, igazi nyári kalandokat nyújtsanak cukorbeteg kicsiknek és nagyoknak!  A Nyír-Diabet Egyesület a Tisza tavat célozta meg idén, 17 cukorbeteg fiatallal!

Szerveztél tábort, netán részt vettél valamelyiken?
Írd meg nekünk az élményeket!
kata.kiss@egycseppfigyelem.hu

1_3.jpg

Tovább

EEEEEEEeeeeergh

Míg régen ritka volt az a termék, amelyen feltüntették az összetevőket, manapság olyan sok információt zsúfolnak a csomagolásra, hogy az eligazodás jelent problémát. Például ilyen misztikus homály övezi azokat a bizonyos E számokat, melyek fedőnevei lehetnek a sárgavérlúgsónak (E536), de a hasznos C-vitaminnak is (E300). Tipp az eligazodáshoz.

preview.jpgAz E számokra lehet rákeresni a Tudatos vásárló honlapon

Tovább

100 éves és makkegészséges!

Tegnap Balatonfüreden mértünk és meglátogatott minket a sátorban az egycseppes történelem abszolút rekordere! Szájszögletben megbújó mosollyal, elegáns kis sétapálcával a kezében, oldalán 70 éves fiával érkezett a sátrunkhoz és bár hölgyek esetében életkorról nem illik írni, de most szerintem kivételt tehetünk: éppen kerek 100. esztendejét tapossa!

Megmérhettük a vércukrát, vérnyomását, koleszterinjét, csak tökéletes értéket kaptunk. Elmondása szerint egész életében odafigyelt rá, hogy egészségesen táplálkozzon, minden nap gyümölcsöt eszik, zsíros húst egyáltalán nem, és sosem dohányzott, jelenleg pedig semmilyen gyógyszert nem szed.

Szívből gratulálunk és kívánunk továbbra is jó egészséget, sok örömöt az élethez!
És persze további jó nyaralást a Balcsinál!

IMG_0951_1024_edit.jpg

Rasszista inzulin

Etnikai csoporttól függően változik az inzulintermelő-képesség és inzulinérzékenység - állítja egy friss, globális felmérés. Mondd meg, honnan jöttél és megmondom, hogyan működik az inzulinod.

Collaged_Womans_Face.jpgfotó

A különböző etnikai csoport eltérnek az inzulintermelő-kapacitásban és az inzulinérzékenységben - állapították meg svéd, angol és japán kutatók. Mindegyik csoport képes megfelelő vércukorszintet fenntartani, csak kicsit másként.

Az afrikaiak inzulinrezisztensek, inzulinjuk kevésbé hatékony, viszont cserébe nagy mennyiséget képes előállítani a hasnyálmirigyük. Ezzel szemben az ázsiaiak érzékenyebbek az inzulinra, viszont kevesebbet termelnek. Mi, azaz a kaukázusi csoport, valahol a két szélsőség között helyezkedünk el.

A kutatók azt mondják, ez a megfigyelés magyarázatot adhat a klinikumban tapasztalt eltérésekre. Például az ázsiaiaknál megfigyelhető, hogy átlagosan alacsonyabb BMI index mellett, azaz kevésbé elhízottan válnak cukorbeteggé, és gyakrabban is szorulnak külső inzulin pótlására a megfelelő vércukorértékek eléréséhez.

Hogy pontosan milyen élettani hatás áll a háttérben, nem világos. Abban bíznak, hogy a különböző rasszok, etnikai csoportok genetikáját összehasonlítva fontos momentumokra bukkanhatnak alapvető sejtbiológiai folyamatokkal kapcsolatban, ami pedig segítheti az egyénre szabott ellátást és összességében a cukorbetegség kialakulásának megértését.

süti beállítások módosítása